Waarschuwing voor blauwalg in oppervlaktewater gemeente Zaltbommel
2 oktober 2026
Waterschap Rivierenland waarschuwt voor hoge concentraties blauwalg in water dat vanuit de Maas wordt aangevoerd naar oppervlaktewater. Ook in een deel van de gemeente Zaltbommel kan blauwalg voorkomen in het oppervlaktewater, zoals sloten, weteringen en plassen. Het advies is om contact met dit water te vermijden.
Om welk gebied gaat het?
In Zaltbommel gaat het om het gebied ten westen van de A2, aangegeven op onderstaande kaart:

Locaties met hoge concentraties blauwalg (29 september). In het binnendijkse peilgebied kan blauwalg voorkomen.
De sloten en andere watergangen in dit gebied staan met elkaar in verbinding. Via een inlaat stroomt Maaswater naar deze watergangen om het waterpeil op peil te houden. Hierdoor kan blauwalg zich binnen het gebied verspreiden. Dat betekent niet dat in iedere sloot, plas of andere watergang blauwalg aanwezig is. Er bestaat in dit gebied wel een kans op blauwalg.
Wat kunt u het beste doen?
Vermijd contact met het oppervlaktewater in dit gebied. Waterschap Rivierenland adviseert onder andere om:
- niet in het water te pootjebaden
- honden niet in het water te laten zwemmen
- het water niet te gebruiken als drinkwater voor vee
Blauwalg kan huidirritatie en maag- en darmklachten veroorzaken. Bij dieren kan blauwalg tot vergiftiging leiden. Bent u, uw kind of uw huisdier toch met het water in contact gekomen? Spoel dan goed af. Douche en was ook de haren.
Hoe lang geldt de waarschuwing?
De waarschuwing geldt zolang er hoge concentraties blauwalg in het water aanwezig zijn. Op de informatiepagina van Waterschap Rivierenland (Deze link gaat naar een externe website) leest u meer over de waarschuwing.
Volg voor de laatste updates de weblog van Waterschap Rivierenland (Deze link gaat naar een externe website).